OD ZALOŽENÍ ZÁKLADŮ KE GLOBÁLNÍMU HRÁČI


V roce 1892, kdy byla společnost LAUFEN založena, sahaly hygienické podmínky hluboko pod dnešní standardy a úroveň našeho pohodlí. Společnost LAUFEN byla v té době jediný výrobce sanitárního porcelánu, který byl vyráběn výhradně v Evropě. Společnost přispěla k zavedení současných norem.

Historie některých výrobních závodů společnosti sahá ovšem ještě dále. Kolem roku 1878, kdy továrna patřila rakouské monarchii, byla společnost průkopníkem v mechanizované výrobě sanitární keramiky. Nejen tradice, ale i dobře situované pozice v několika evropských výrobních závodech na svém domácím trhu ve Švýcarsku, v Rakousku a v České republice, pomohly položit základy věhlasné kvality LAUFEN. Cílem značky LAUFEN tehdy i dnes je být lídrem v oblasti technologie, servisu a designu. K průlomu, který představoval trvalý přínos pro průmyslovou výrobu, došlo ve Švýcarsku v roce 1980, kdy byla společností LAUFEN vynalezena nejúčinnější technologie vstřikování plastů v rámci zpracování keramiky. Stejně důležitý je pro společnost LAUFEN i pokračující vývoj v oblasti designu: Nástěnné klozety a umyvadla s integrovaným sloupem daly estetice nový rozměr.

Přidáním vodovodních baterií do svého sortimentu LAUFEN rozšířila své odborné znalosti a portfolio sanitární keramiky, van, nábytku a doplňků.
Charles Kugler založil v roce 1854 v Lausanne malou společnost za účelem výroby mosazných komponentů, přičemž první vodní a plynové ventily zde byly vyrobeny v roce 1863. Vodovodní baterie byly vyráběny ve Švýcarském Laufenu od roku 2009.

 


MILNÍKY V HISTORII LAUFEN

Dnes Dnes se LAUFEN vyvíjí od výrobce sanitární keramiky k producentovi, který umí vybavit celou koupelnu: Dnešní portfolio nabízí celkové řešení s kompletním sociálním zařízením od keramiky, nábytku, van a sprchových vaniček, až po koupelnové doplňky a vodovodní baterie.
2009 LAUFEN Forum otevírá své dveře: LAUFEN Forum je více než showroom. Jedná se o značku v centru společnosti, která se nachází v sídle Laufenu ve Švýcarsku. Vzhledem k pojetí designu a udržitelné architektury, se jedná o architektonicky mistrovské dílo, které bylo v posledních letech oceněno několika renomovanými cenami za design. Prezentace nejnovějších designů výrobků, pořádání dočasných výstav a akcí na téma koupelnové architektury láká návštěvníky a činí tak reálnou hodnotu LAUFEN jako značky.
2007 byl získán nejstarší výrobce vodovodních baterií ve Švýcarsku, Similor (založen Karlem Kugler v roce 1854) a o dva roky později se začaly v Laufenu vyrábět vodovodní baterie.
2003 byl získán nejstarší výrobce vodovodních baterií ve Švýcarsku, Similor (založen Karlem Kugler v roce 1854) a o dva roky později se začaly v Laufenu vyrábět vodovodní baterie.
1999 LAUFEN se připojuje ke skupině Roca Group (která je v té době druhým největším výrobcem sanitární keramiky na světě).
1991 LAUFEN se připojuje ke skupině Roca Group (která je v té době druhým největším výrobcem sanitární keramiky na světě).
1990 LAUFEN klade větší důraz na design: Porsche Design se stal prvním globálním partnerem  LAUFEN.
1980 LAUFEN vyvíjí revoluční metodu tlakového lití; technologie, která nastavuje nové standardy pro celé odvětví tím, že významně sníží výrobní čas. LAUFEN zvyšuje svou produktivitu, kapacitu a sortiment výrobků.
1967 Dva tradiční výrobní závody, Wilhelmsburg a Gmunden v Rakousku, se připojují ke společnosti.
1964 Xaver Jermann, zaměstnanec LAUFEN, vynalézá první závěsné WC.
1959 Fritz Lischka vytváří renomované umyvadlo s názvem "Ultra".
1952 LAUFEN počíná své mezinárodní aktivity tím, že získává první továrnu v Brazílii.
1950 LAUFEN vynalezl svůj první keramický kombinovaný klozet s integrovaným ventilačním systémem.
1925 LAUFEN vstupuje na trh se sanitární keramikou a stává se prvním a jediným výrobcem koupelnové keramiky ve Švýcarsku.
1895 Detail dobré pověsti "Nautilus" WC.
1892 Založení keramické továrny LAUFEN a počátek produkce dlaždic a cihel.