SAPHIRKERAMIK: Revoluční tenkostěnná keramika na Designbloku 2019

Naše společnost se i letos zúčastní svátku designu – Designbloku. Oproti předchozím ročníkům se návštěvníci mohou těšit nejen na výstavu ve stálém showroomu Laufen Prague Gallery, ale i na expozici v Superstudiu, která vznikla z nápadů dvorního architekta Michala Janků. Návštěvníkům představíme budoucnost koupelnové keramiky s revolučním materiálem SaphirKeramik v pojetí futuristických keramických stromů.

Expozici v Superstudiu, neboli hlavním prostoru festivalu, pojal Michal Janků v rámci tématu letošního Designbloku futuristicky, a proto pracuje s keramikou budoucnosti, SaphirKeramik, kterou naše společnost vyvinula jako revoluční materiál. Revoluce nespočívá jen v poloměru 2-3 mm tenkých hran nebo dvakrát vyšší pevnosti a extrémní odolnosti, ale také v přístupu k ekologii. Vidíme budoucnost v pevném sepjetí s přírodou, v  recyklaci, udržitelnosti a obnovitelnosti zdrojů. A všechna tato kritéria splňuje právě i SaphirKeramik, při jejíž výrobě je snížena spotřeba surovin i energií.

Aktuálně pracujeme se čtvrtou generací materiálu SaphirKeramik, která představuje další možnosti pro designérské využití. Vznikají také nové nápady, jež jsou myslitelné jen s tenkostěnnou keramikou, která i v budoucnu bude hrát prim. Patricia Urquiola, Marcel Wanders, Toan Nguyen a Konstantin Grcic, který dokonce před více než 20 lety zahajoval vůbec první Designblok, jsou architekty, kteří se SaphirKeramik pracují a pod jejichž taktovkou vznikly dnes již ikonické série. Umyvadla těchto designérů můžete vidět i v expozici – keramické stromy jsou tvořeny právě jimi. Každé z nich je trochu pootočené a celek tak vytváří prostorový kreativní efekt. Na vrcholku jednoho ze stromů je vytvořený květ z osvětlených zrcadel série The New Classic a celá kompozice je upevněná v hromadách vytvořených z kaolínu.  

Kromě expozice v Superstudiu jsou návštěvníkům po celou dobu Designbloku otevřené také dveře v Laufen Prague Gallery, kde jsou mimo jiné k vidění kompletní kolekce materiálu SaphirKeramik. Patricia Urquiola zde ve své sérii Sonar vybočuje mimo klasickou koupelnovou keramiku kvůli strukturovanému reliéfu. Návrhy Toana Nguyena charakterizuje mimořádný cit pro aktuální trendy, které zachycuje kolekce Ino. Mnichovského návrháře Konstantina Grcice pak poznáte díky sérii Val, která jako jedna z prvních sérií z materiálu SaphirKeramik získala řadu ocenění. 

Prohlédnout si zde můžete i novinku letošního roku od Marcela Wanderse – The New Classic. Každý kus z kolekce spojuje talent nizozemského designéra a jeho kreativitu se špičkovými materiály společnosti Laufen. Kolekce také vyhrála ocenění iF Design Award 2019 za dokonalou kombinaci estetiky a funkčnosti. 

Expozici společnosti Laufen najdete na pražském Výstavišti v Holešovicích v hlavní budově Průmyslového paláce v prostoru P 25. Laufen Prague Gallery v blízkosti náměstí I. P. Pavlova, vchod z Legerovy ulice.


www.designblok.cz