News & Stories

Nadčasová elegance

Laufen a Marcel Wanders. Poetické spojení designu a inovací ve světě koupelen. Nové pojetí materiálu SaphirKeramik staví na koncepci spletité a současně moderní klasiky.

Říj. 29, 2019

Projekt Marcela Wanderse pro výrobce Laufen, charakterizovaný návratem ke klasické koncepci, se představil v mezinárodní premiéře na milánské výstavě nábytku Salone del Mobile. Všestranná a rozmanitá koncepce klasického stylu, kde bohémský vkus dokonale splývá s kosmopolitním a metropolitním vyobrazením v duchu eklektického životního stylu. Jde o novou interpretaci klasických stylů v moderním hávu pro elegantní a nanejvýš aktuální kolekci.

Elegance a kreativita význačného a mezinárodně proslulého návrháře spojuje síly s umem výrobce Laufen s cílem vyprodukovat nápady pro klasické a současně moderní, elegantní a poutavé koupelny – ať již jde o umyvadla, vany nebo klozety v kombinaci s bateriemi, skříňkami, příslušenstvím a zrcadly.

Díky spolupráci se studiem Marcel Wanders získal materiál SaphirKeramik nové nanejvýš klasické a ikonické tvary. Lehký, všestranný, robustní a tvárný materiál, léta tvarovaný světově proslulými návrháři, jejichž výstupem jsou štíhlá a lehká díla bezchybného designu, dokonalá pro každodenní použití.

Marcel Wanders formuluje zcela mimořádné pojetí firemní filozofie s použitím materiálu SaphirKeramik prostřednictvím produktové koncepce dodávající designu „lidský dotek“, vracejíce nás do dob minulých, do věků poezie a romantiky, aniž bychom však přehlíželi soudobé potřeby a vkus.

Zářivě bílé kousky keramiky doplněné deskami a skříňkami v dřevěném provedení, jakožto i nohy, baterie a zrcadla v rámech z keramiky evokují mimořádně působivé a jemné prostředí koupelny.

Spletité křivky a zakulacené „ženské“ tvary jsou vyjádřením nového jazyka, jenž vstupuje do světa produktů Laufen a rozšiřuje nabídku tohoto výrobce v kontextu stále náročnějších a zasvěcenějších zákazníků na světovém trhu.

„Této kolekci jsme vtiskli určitou romantickou podobu. Koupelna je místo vyhrazené relaxaci, omlazení a ničím nerušené pohodě. V propojení s lidským duchem v tomto nanejvýš intimním a soukromém prostoru tudíž hraje klíčovou roli design,“ říká Marcel Wanders.

„Prostředí koupelny vždy bude stavět na elegantní funkčnosti, a tak jsme každý z kousků navrhli tak, aby do celé kolekce hladce zapadal. SaphirKeramik je jedinečnou příležitostí, jak oslavit krásu tenké keramiky prostřednictvím našich jemných a elegantních tvarů,“ vysvětluje Gabriele Chiave.

UCELENÁ KOLEKCE

Výrobce Laufen připravil velmi širokou a všestrannou kolekci, umožňující vybavit koupelnu výhradně prvky The New Classic. Co se umyvadel týče, nejrůznější uživatelské potřeby pokrývá nabídka umyvadel do nábytku s odkládací plochou a šířkami 600, 800 nebo 1200 mm, umývátko o šířce 500 mm, jakožto i umyvadlová mísa o šířce 550 mm.

Malým mistrovským kouskem je mimochodem umyvadlová mísa Laufen: produkty SaphirKeramik jsou proslulé extrémně tenkými stěnami o tloušťce přibližně tři milimetry, nicméně Laufen dokázal vyvinout umyvadlovou mísu s integrovaným přepadem a výpustí – se schopností bezpečně zadržovat vodu v míse.

Umyvadla jsou designově sladěna s vanou tvořící nedílnou součást této kolekce. Její velkorysé rozměry (1900 x 900 x 580 mm) okamžitě upoutají pozornost a současně působí velmi lákavě. Chuť dlouze se ponořit do této vany ve vás vyvolá hned několik neodolatelných argumentů, jako je ergonomický tvar příjemný pro vaše záda nebo na dotek příjemný materiál Sentec, z nějž je tato vana vyrobena.

Jednotící estetiku této řady také odráží závěsný bidet a klozetové mísy bez oplachového kruhu se snadnou údržbou. Klozety jsou k dispozici v závěsné i stojící variantě, v kapotovaném provedení.

KOUPELNOVÝ NÁBYTEK V KLASICKÉM STYLU

Společně s keramickými produkty z kolekce The New Classic připravil Laufen i neméně výraznou sestavu koupelnového nábytku. Vyprofilované panely dvířek dodávají neokázalému designu klasický vzhled. Ti zájemci, kteří touží po výraznějším klasickém zdobení s přidanou stabilitou, mohou k nábytku zvolit jemně tvarované nohy.

Součástí sestavy jsou umyvadlové skříňky pro umyvadla a umyvadlové mísy v provedení do nábytku (i bez zapuštění), jakožto i prostorná vysoká skříňka pro udržení pořádku v koupelně. Z nabídky povrchových úprav nábytku jmenujme dýhu z tmavého dubového dřeva, leskle bílý lak a matně šedý lak.

Obzvláště elegantní je rám pod umyvadlo v provedení ořech, kompatibilní s umyvadly do nábytku. Rám plní i roli držáku na ručník, což je vlastnost oceňovaná ve všech hotelových i soukromých koupelnách.

Důraz na detail

Aby spolu vše ladilo, Laufen vytvořil také řadu doplňků z materiálu SaphirKeramik. V řadě nových koupelnových doplňků lze nalézt nástěnné police, misku na mýdlo, držák na zubní kartáčky, držák na toaletní kartáč a elegantní oválné zrcadlo v rámu ze SaphirKeramik.

Kolekci The New Classic dotváří vodovodní baterie prvotřídní kvality a v charakteristickém designu. Z technického hlediska představují leštěné chromované baterie pro umyvadlo, vanu, sprchu či bidet nejmodernější technologii. V kombinaci s jemnou účelnou estetikou keramických prvků a pečlivou geometrií nábytku vzniká bohémské prostředí koupelny, které vyzařuje kosmopolitní městské kouzlo.