News & Stories

Designblok 2021

Laufen představí i letos na Designbloku to nejlepší z oblasti koupelnového interiéru.

Koupelnám vládne fúze designu a inovativních materiálů

Návštěvníci největší přehlídky designu ve střední Evropě se mohou těšit na expozici v Superstudiu, jejímiž autory jsou JANCI Co. & COLLARCH, Michal Janků, Ondřej Janků & Shota Tsikoliya. „Návštěvníkům umožníme nahlédnout, jak vypadá nejaktuálnější a nejmodernější koupelnová keramika, která v sobě snoubí perfektní design, nové technologie a maximální funkčnost. V expozici, kterou nazýváme naší pomyslnou klenotnicí, se mohou návštěvníci nechat inspirovat nejpokročilejšími designovými produkty zejména z kolekce Kartell by Laufen a tenkostěnnou keramikou SaphirKeramik,“ říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace.

Expozici tvořenou vybranými produkty koupelnového interiéru Laufen pojali autoři nevšedně. Jednotlivé produkty v expozici jsou fascinující samy o sobě, ale zároveň tvoří společně tzv. Klenotnici, tedy soubor prvků, které jsou tím nejcennějším z naší současné nabídky. Vystavené produkty jsou výsledkem fúze mezi moderními materiály a vrcholným designem, ale akcentují i udržitelnost.

Výstava odhaluje i hravý aspekt koupelnového designu. Expozice je tvořena především produkty z minimalistické kolekce Kartell by Laufen. Kromě tenkých hran a jasných linií u koupelnové keramiky jsou pro ni charakteristické také ikonické plastové komponenty v pestrobarevném provedení. Koupelnový nábytek doprovází detaily v celé řadě poutavých odstínů. Netýká se to přitom pouze skříněk či poliček, ale i takových detailů, jakými jsou zrcadla, nástěnná svítidla nebo odkládací prostor pro mýdlo. Kolekce ukazuje, že zařizování koupelny není jen o výběru vany či úložných prostor, příjemnou atmosféru dotváří i nejmenší prvky.

Expozice umístěná v prostorách impozantní budovy Gabriel Loci představí návštěvníkům kromě špičkového designu také technologie, díky kterým se produkty mohly stát realitou. Inovativní materiál, jako je tenkostěnná keramika SaphirKeramik, přinesl do koupelnového interiéru revoluci. Umožnil vznik keramiky s velmi tenkými hranami, která je ale zároveň odolná a pevná. Nový materiál, který se vyznačuje také lepší tvárností, umožnil designérům výrazně větší volnost při přípravě návrhů. Výsledkem jsou produkty dříve nemyslitelných tvarů, rozměrů a s přesně provedenými detaily. Inovativní technologie bourají dosavadní limity a výsledkem je i minimalistická kolekce Kartell by Laufen.

Technologie SaphirKeramik je však přínosná i z hlediska ekologie a udržitelnosti, což ladí také s jedním z témat letošní výstavy Designblok – návratu k přírodě. Benefitem tenkostěnné keramiky SaphirKeramik je nepochybně menší spotřeba materiálu a energie při výrobě produktů. Složení materiálu je navíc přírodní a každý produkt je recyklovatelný. Technologie je tak výrazně šetrnější vůči přírodě.


Expozici Laufen naleznete v Superstudiu č. 108 v prvním patře komplexu Gabriel Loci, Holečkova 10, Praha 5 – Smíchov.

Otevřeno 6. – 10. října, 10:00 – 21:00 hod.