News & Stories

MATERIALMESSAGE

HOLD MILÁNSKÉMU TÝDNU DESIGNU 2019 – MATERIALMESSAGE V ITALSKÉM TEATRO ARSENALE: Firma Laufen představila speciální instalaci ve spolupráci s vizionářským studiem Snarkitecture.

Konceptuální a experimentální itinerář propojil dva přesné body: počátek – představovaný samotným materiálem – a cílové místo, kterým je hotový produkt. Od jílu až po keramiku, od rozmělněné zeminy až po tekutou licí hmotu, celou cestu až po hedvábně hladký povrch materiálu SaphirKeramik: instalace „fotografuje“ nejrůznější fáze materiálu, bez filtrů, bez úprav, v té nejzákladnější perspektivě.

Výroba

Galerie

Pojem ‚inovace‘ má řadu různých významů, a všechny u nás v Laufenu považujeme za klíčové. Vedle našeho širokého zaměření na technologické aspekty jsme přesvědčeni, že je důležité růst po cestě víceúrovňového výzkumu, interaktivní spolupráce s inspirujícími a kreativními protějšky, jakožto i kulturních vlivů otevřených širokému spektru světa designu a umění. Spolupráce s eklektickými osobnostmi a vizionářskými interprety jako Snarkitecture je pro nás příležitostí ohlédnout se za naší historií, podívat se na naše zkušenosti z nové perspektivy, prožít je prostřednictvím nových pravidel interpretace s trvalým poukazem na naši skutečnou identitu.
— ALBERTO MAGRANS, GENERÁLNÍ ŘEDITEL ROCA GROUP