Reference

Mondrian Doha, Katar

Laufen vybavuje 270 koupelen budovy Mondrian Doha kousky vybranými ze standardní produktové nabídky, jakožto i zakázkovými výrobky od Marcela Wanderse.

Laufen představuje nejnovější položku ze svého pozoruhodného seznamu projektů spolupráce – Mondrian Doha a Marcel Wanders – coby dokonalou ukázku dynamického charakteru zakázkových projektů.

Pozoruhodná věž Falcon Tower s výhledem na Perský záliv se nachází v laguně West Bay v Dauhá, hlavním městě Kataru. Její součástí jsou i luxusní prostory pětihvězdičkového hotelu z pera Marcela Wanderse.

Konstrukce ze skla a oceli je obklopena atraktivní fasádou, pyšnící se arabskými architektonickými tvary, které však návrháři SWA přepracovali do moderního stylu; vnitřní prostory zahrnují cca 70 tisíc čtverečních metrů ve 24 podlažích a 270 pokojů s panoramatickými výhledy, včetně 59 apartmá. Tutéž vizi následují i interiéry, kde se Marcel Wanders rozhodl spojit místní kulturu s velmi moderní, smělou a rafinovanou estetikou provedení.

„Po celém hotelu je společně rozvrstvena řada různých motivů. Každý prostor vypráví svůj vlastní příběh, a přispívá tak k vícesmyslové zkušenosti mezilidského, prostorového a kulturního propojení,“ vysvětluje holandský návrhář.

V tomto projektu si podává ruce Východ se Západem, přičemž Laufen zde přispěl produkty mimořádné švýcarské kvality s využitím rafinovaného výrobního know-how v oblasti koupelnového designu a metod předávaných a zdokonalovaných již od roku 1892. Firma díky svým zkušenostem sahajícím 125 let do historie dokáže pojmout každý zakázkový projekt skutečně komplexně, a reagovat tak na jakoukoli potřebu, ať již se jedná o velkoobjemové dodávky produktů ze standardně nabízené kolekce nebo realizaci výrazně uzpůsobených projektů nebo zakázkových projektů pro konkrétní místo.

To může zahrnovat dokonce i reprodukce technicky náročných historických položek, pečlivě vytvářených na základě důkladných procesů zahrnujících detailní výzkum a výrobu.

Divize výzkumu a vývoje, utvořená speciálně pro zakázkové projekty, zaručuje komplexní poskytování služeb s cílem zajistit co nejlepší výsledek z pohledu kreativity, experimentování i spolupráce.

Laufen v tomto případě využil jedinečný nadčasový a kultovní design Marcela Wanderse, jenž navrhl 12 různých typů pokojů, nabízejících ve všech případech absolutní úroveň pohodlí. Laufen dodal veškeré vybavení pro 270 koupelen hotelu; toalety a umyvadla jsou ze standardní produktové nabídky (umyvadlové mísy z řady Laufen Pro, toalety z Palomba Collection).

Prostory koupelen jsou cele obloženy bílým mramorem, a skýtají tak velké a přívětivé prostředí pro lázeň v kultivovaném a zdobném prostoru, ať již pro příjemné sprchování s efektem deště nebo relaxaci ve vaně. Marcel Wanders navrhl volně stojící vanu o rozměrech pro pohodlné koupání dvou osob, evokující dojem jediného bloku vytesaného z mramoru a vystupujícího z podlahy. Vana představuje ryzí prostor k relaxaci a regeneraci i díky panoramatickému výhledu a nápaditému osvětlení s přímým propojením s ložnicí.

„Interiérový design a zkušenosti se spojily v projektu, jenž případně vyjadřuje můj styl, požadavky i kreativní vizi. Pragmatický přístup výrobce Laufen a jeho úsilí o neustálý vývoj dovoluje této firmě kráčet kupředu cestou inovací, prostřednictvím úzké spolupráce s naším studiem, a dosáhnout tak velmi uspokojivého výsledku pro všechny zainteresované strany,“ komentuje Marcel Wanders.

Architekti                             South West Architecture

Interiérový design              Marcel Wanders

Rok otevření                         2017

Místo                                      Doha, Katar

Produkty LAUFEN:
umyvadla a vany LAUFEN BESPOKE, umyvadlové mísy LAUFEN PRO; klozety PALOMBA