News & Stories

VANA V POJETÍ ZNAČKY LAUFEN

Spolupráce s nejlepšími návrháři a jejich různorodé vlivy, nápady, koncepce a multikulturní přístupy ve spojení s filozofií švýcarské firmy přinesly nové vize koupelny.

VAL

V koupelnové kolekci Val od Konstantina Grcice se prezentují kreativní možnosti keramiky.

Kolekci charakterizují čisté geometrické tvary, tenké stěny, extrémně úzké hrany a měkká zaoblení. Mimořádně poutavým prvkem celé kolekce je volně stojící vana, nabízená v klasickém elipsovitém i kulatém tvaru. Díky tenkým hranám a elegantním odlehčeným tvarům dokonale ladí s umyvadly téže řady. Její sametově bílý povrch se snadno čistí, doslova hýčká pokožku a láká k tomu, abyste si uvolňující koupel vychutnali co nejdéle.

INO

Francouzský návrhář Toan Nguyen prostřednictvím koupelnové kolekce Ino nově interpretuje klasické tvary sanitární keramiky a umyvadel. Středobodem této kolekce je vana, která chytře využívá kreativních možností pokrokového materiálu s označením Sentec*: střízlivé křivky a lehké, nicméně extrémně stabilní a odolné stěny – to je výsledek jednostěnné formy.

Volně stojící vana se pyšní ladnou siluetou, kterou zkrášluje malý lákavý podhlavník, který jako by šeptal, abyste vstoupili a ponořili se do teplé uvolňující koupele.

SONAR

Pro Sonar vytvořila Patricia Urquiola výrazný formální jazyk propůjčující vznešené keramice trojrozměrnou strukturu. Výrazné a současně minimalistické prvky kolekce Sonar si hrají s ohyby a úhly, kdy zdůrazňují štíhlé křivky použitého materiálu.

Vana s integrovanou odkládací plochou je vyrobena za použití high-tech materiálu Sentec* firmy Laufen. Zaoblené křivky vany dokonale ladí s elegantními liniemi umyvadel a mís. K dispozici jsou dvě verze – volně stojící z materiálu Marbond**, respektive k upevnění ke zdi za použití materiálu Sentec*.


*Sentec je pokrokový minerální kompozit, jenž výhodně spojuje všechny technické a estetické vlastnosti požadované v případě van. Zářivý, teplý a příjemný povrch je na dotek sametově hebký. Povrch Sentec se také snadno čistí, je antibakteriální, odolný vůči UV záření a vysoce odolný vůči poškrábání.

**Marbond je kompozitní materiál ze dvou extrémně silně propojených vrstev. Základ tvoří vysoce kvalitní minerální materiál, zatímco povrch je opatřen velmi tenkou akrylátovou vrstvou. Materiál Marbond se velmi snadno čistí, je hygienický a vysoce odolný vůči vysokým teplotám.