Vyberte zemi

RIVA

S klozetem s integrovanou bidetovou sprškou Cleanet Riva přichází na trh čistě švýcarský produkt, který propojuje odborné znalosti společnosti Laufen, inovativní technologii a moderní kompaktní design, jehož autorem je Peter Wirz. Keramická mísa v sobě elegantně skrývá dvojdílnou konstrukci, kterou stačí při montáži klozetu Cleanet Riva jednoduše zapojit: špičkové technologie se diskrétně ukryjí uvnitř toalety. Konstrukce je navíc bezdrátová a tedy bez rušivých kabelů. Jsou splněny evropské předpisy, včetně normy pro pitnou vodu EN 1717.

Uzavřené keramické těleso se skrytým přívodem vody a elektrického proudu

S klozetem Cleanet Riva vytvořil LAUFEN umělecké dílo. Klozet se sprškou, který splňuje hygienické požadavky úplně a bez kompromisů, a přitom vypadá jako běžný závěsný klozet. Četné sprchovací funkce jsou skryty způsobem jedinečným na celém světě. Vícestupňový hygienický koncept je poprvé kompletně ukrytý ve vnitřním prostoru elegantního, plně uzavřeného keramického tělesa.

„Vytvořili jsme model Riva jako klasický designový klozet – maximálně štíhlý a elegantní, z jediného keramického tělesa. Jeho inovativní technologie byla záměrně udržována v pozadí, pouze otočné tlačítko z nerezové oceli s intuitivním ovládáním prozrazuje vysoký komfort a hygienické nároky.“
Peter Wirz (Designové studio Vetica, Luzern)

Je hygienický a snadno se udržuje díky konstrukci bez oplachového kruhu a zušlechtění LCC keramického povrchu

Díky keramickému povrchu bez spár, zušlechtěnému speciální povrchovou glazurou LCC a míse bez oplachového kruhu je klozet Cleanet Riva mimořádně hygienický a snadno se udržuje. Také jsme již při vytváření designu výrobku mysleli na snížení počtu rušivých spár.

Přednosti keramického povrchu se zušlechtěním LCC, který byl pro svůj vysoký stupeň inovativnosti vyznamenán oceněním iF Material Award: povrch je mimořádně hladký a jako neoddělitelná součást keramiky i extrémně tvrdý a téměř nezničitelný. Špína, vodní kámen a bakterie se nemají kde zachytit a k jejich odstranění většinou postačuje již odtékající proud vody. To usnadňuje údržbu a zajišťuje maximální čistotu a hygienu.

Silnější, a přece jemnější proud spršky

Jemný a přitom důkladný – výkonný proud spršky zajistí maximální možnou hygienu. Jemné vodní perličky ze 4 silikonových trysek vytvoří dohromady sametově hebký a stejnoměrný proud spršky. Jeho teplotu, pozici, intenzitu, trvání, ale i režimy oscilačního a pulzního mytí lze navolit individuálně.

Oproti asijským a velké části srovnatelných evropských produktů na trhu sází LAUFEN při mytí na velký průtok vody. Takto lze docílit velmi příjemného mytí, kdy proud vody není tak koncentrovaný do jedné malé oblasti, ale namísto toho je rozprostřen na velkou plochu.
V mimořádně účinném napájecím režimu dodává proud spršky větší množství vody (až 5,6 litrů za minutu) pro maximální čistotu.

Jemná perineální sprška se samostatným tlačítkem

Pro perineální spršku, která se aktivuje samostatným, dobře dostupným tlačítkem, je vhodné nastavení proudu s menším objemem vody a slabší intenzitou. Perineální sprška tak zvláště šetrně a pečlivě omyje dámské intimní partie jemným proudem vody s příjemnou teplotou. Intenzita, pozice, teplota, ale i typ a trvání proudu spršky lze individuálně navolit.

Bidet, který doposud tradičně plnil tuto funkci, tak již není potřebný a může tedy uvolnit místo v koupelně.

Důkladné čištění trysky před a po každém použití

Součástí koncepce hygieny Riva je nyní automatické důkladné propláchnutí trysky čistou vodou, a tedy její spolehlivé vyčištění před a po každém použití.

Výměnná tryska je zapuštěná za použití záslepky do keramiky

Ve stavu nečinnosti je tryska hygienicky a bezpečně ukrytá za záslepkou v keramice. V případě potřeby lze trysku i záslepku jednoduše vyjmout a následně vyčistit nebo kompletně vyměnit.

Automatické odsávání zápachu přes filtr s aktivním uhlíkem

Další komfortní funkcí modelu Cleanet Riva je automatické odsávání zápachu přes filtr s aktivním uhlíkem. Odvětrávání je zahájeno, jakmile se posadíte, a zajistí tak spolehlivě příjemný a svěží vzduch v koupelně. Přístup k filtru pro účely údržby je diskrétně umístěn pod sedátkem a v případě potřeby lze tedy filtr jednoduše vyměnit.

LED noční světlo se signální funkcí

LED noční světlo na spodní straně klozetu zajistí orientaci ve tmě a navíc stylově osvětlí prostor kolem toalety. V případě servisního zásahu slouží světlo navíc i jako optická pomůcka.

Různé programovatelné profily uživatele

Osobní preference pro intenzitu, pozici, teplotu, trvání a typ proudu spršky lze nastavit ve čtyřech profilech uživatele. Ty pak můžete vyvolat pomocí otočného tlačítka nebo dálkového ovladače.

Odnímatelné sedátko s poklopem z duroplastu se zpomalovacím sklápěcím systémem

Pro rychlejší a jednoduché čištění lze jednoduchým pohybem ruky sedátko s poklopem sundat. Protože řídicí elektronika v sedátku je bezdrátově propojena se systémem uvnitř klozetu, nejsou zde žádné rušivé kabely. Mimo to je sedátko s poklopem vyrobeno z mimořádně hygienického a kvalitního duroplastu. Integrované tlumiče s dlouhou životností umožňují nehlučné a elegantní pomalé zavírání.

Pro zajímavost bychom měli zmínit, že sedátko LAUFEN prošlo celou řadou rozmanitých testů, včetně testu 50 000 otevření a zavření (což odpovídá průměrné životnosti více než 10 let v soukromém sektoru při normálním používání 4člennou rodinou).

Integrovaná zvuková izolace

U klozetu se sprškou Cleanet Riva je tlumení hluku zabudované přímo v zařízení. Toto opatření přináší významné snížení provozních a funkčních hluků přenášených do zdi a tedy sousední místnosti. Tento systém splňuje zvýšené požadavky v souladu s normami SIA 181 a DIN 4109 a byl certifikován Fraunhoferovým institutem.

Nižší spotřeba energie

Různé programy úspory energie a extrémně nízká spotřeba ve stavu nečinnosti zajišťují úsporné a efektivní využívání energie, díky čemuž klozet Riva splňuje i nejnáročnější ekologické požadavky.

Technické parametry

82069.1

WC se sprškou bez oplachového kruhu, s hlubokým splachováním a povrchovým zušlechtěním keramiky LCC

• Jmenovité napětí 220 až 240 V, 50/60 Hz
• Příkon ve stavu provozu max. 1400 W
• Příkon ve stavu pohotovosti (bojler nastaven na EKO nebo VYPNUTO, LED indikační světlo nesvítí) <1 W
• Stupeň krytí IPX4
• Třída ochrany I
• Možné přímé připojení přes kabel NYM
• Rozsah provozních teplot od 5 do 40 °C
• Hydraulický tlak vody od 0,1 do 1 MPa

• Průtok cca 4,3 l/min, napájecí režim cca 5,6 l/min, perineální sprška cca 2,5 l/min
• 7 stupňů tlaku spršky
• 7 stupňů teploty spršky
• Rozsah nastavení trvání spršky 15-20-25 s
• Normy pro pitnou vodu EN 1717
• Otočné tlačítko: knoflíková baterie CR2032
• Dálkový ovladač: 4x baterie AAA