Portrét společnosti

Osobitost tradiční švýcarské značky se odráží zejména v symbióze designu, kvality a funkčnosti. LAUFEN, prémiová značka v portfoliu Roca je jedním z předních světových výrobců s globální distribuční sítí.

Hlavní kompetence společnosti spočívá v jejích znalostech v oblasti výroby sanitární keramiky. Již více než 130 let používá značka LAUFEN lidstvu nejstarší známý tvárný materiál, za účelem tvorby inovativních sanitárních výrobků, vysoce moderní zařízení s legendární švýcarskou přesností. Znalost koupelny jako celku se vyvinula jak z působnosti společnosti LAUFEN v keramickém průmyslu, tak ze sofistikovaného designu. Výrobky LAUFEN jsou na první pohled jedinečné tím, že jejich švýcarský návrh spojuje dva hlavní designové trendy: emocionální italský design z jihu a tradiční severní design charakteristický svou přesností a jasností.

Pro společnost LAUFEN má kvalita dva aspekty: výrobní znalosti a vysoký stupeň praktického přínosu, který dokončená koupelna poskytuje zákazníkovi - což nemusí být na první pohled patrné. Švýcarská společnost LAUFEN se zabývá výrobou produktů, které umožňují používat vodu, vzácný přírodní zdroj, střídmě a dokazuje tím svůj závazek k ochraně a zachování přírodních zdrojů a výrobě šetrné k životnímu prostředí.


ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Právní forma korporace
Rok založení 1892
Centrála Laufen, Switzerland
Sortiment umyvadla, klozety, bidety, vany, sprchovací toalety, sprchové vany, vířivé systémy, nábytek, doplňky, vodovodní baterie, instalační systémy
Výrobní závody Laufen / Švýcarsko, Gmunden / Rakousko; Bechyně a Znojmo / Česká republika; Gliwice & Gryfice / Polsko
Pobočky Albánie, Argentina, Austrálie, Belgie, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Čína, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Hong Kong, Maďarsko, Indie, Itálie, Lotyšsko, Litva, Makedonie, Malajsii, Moldavsko, Černá Hora, Maroko, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Srbsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, Velká Británie, USA
Zastoupení po celém světě
Produkce 3 miliony keramických kusů za rok

Politika společnosti LAUFEN CZ (pdf)

1892

rok založení

+3 miliony

roční produkce

6

výrobních závodů v Evropě

Výroba

Na špičce díky odborným zkušenostem: Společnost Laufen se řadí mezi přední výrobce koupelnového vybavení v celosvětovém měřítku.

Udržitelnost

Společnost LAUFEN vyrábí produkty, které umožňují šetrné využití vody jako cenného zdroje, a tím prokazuje svou snahu o zachování přírodních zdrojů. Proto klade důraz na ekologickou výrobu se šetrným využíváním energie a surovin na všech úrovních výroby, od vývoje až po marketing.

BIM

LAUFEN si uvědomuje velký význam, který bude mít Building Information Management (BIM) pro budoucí obchodní procesy, a to jak na místní, tak na globální úrovni. Systém je založen na virtuálním modelu využívajícím parametrické objekty, poskytující všem účastníkům projektu informace, které se vyvíjejí během životního cyklu budovy.

Reference

Referenční projekty od renomovaných architektů vybavené produkty LAUFEN.