1892

4. července 1892 začal úspěšný příběh „Tonwarenfabrik LAUFEN“ výrobou cihel a slínku. Společnost byla založena třemi muži: Albertem Borerem, Johannem Splimannem a Josephem Gersterem - Rothem.

1898

Poptávka po produktech rostla a bylo nutné v LAUFENU postavit druhou továrnu, která zahájila výrobu v roce 1898. Sloužila převážně k výrobě střešních tašek, cihel a drenážních trubek.

1905

V areálu byla zřízena jídelna, která pracovníkům nabízela kvalitní stravu za 40 centů.

1924

Akvizice Aktienziegelei Allschwil, výroba komínů Allschwil a cihelna Tranzer má „pozitivní dopad na všechny cihelny v údolí LAUFEN“. Výsledkem je otevření třetí pece. Ve stejném roce dojde ke zvýšení základního kapitálu „Tonwarenfabrik LAUFEN“ o 1 milion švýcarských franků.

1925

Pod vedením Guida Gerstera, ředitele a člena dozorčí rady Tonwarenfabrik LAUFEN je 26. listopadu založena Aktiengesellschaft für keramische Industrie LAUFEN. Je zavedena žárohlína, což umožňuje společnosti vyrábět umyvadla a dřezy.

1931-1933

Pod značkou KILVIT je zaveden inovativní porcelánový materiál. Je mnohem pevnější než žárolína a výsledné produkty jsou kompletně bílé.

1934

Je postavena továrna na výrobu obkladů a dlažeb z kamene. „AG für keramische Industrie“ se tak stává prvním výrobcem obkladů ve Švýcarsku a slouží národnímu stavebnictví během válečných let.

1938

Výrobu nástěnných obkladů následuje výroba dlažeb. V LAUFENU vzniká další továrna na výrobu dlaždic z kameniny. V obtížném podnikatelském prostředí vznikají nová pracovní místa.

1949

Po druhé světové válce se Švýcarská federální železnice, SBB, zaměřuje na elektrifikaci národní železniční sítě. LAUFEN vyrábí elektro-technický porcelán - převážně izolátory - a stává se důležitým dodavatelem SBB.

1952

V krátké době je společností „AG fürkeramische Industrie LAUFEN „ vybudována nová továrna v Campo Largo, v oblasti Curitiba. V Brazílii je tak zahájena výroba obkladů a dlažeb. Společnost je registrována pod názvem INCEPA S.A.

1967

LAUFEN získává vídeňské sídlo OESPAG (Österreichische Sanitär-Keramik und Porzellanindustrie AG) a dvě rakouská výrobní místa v Gmundenu a Wilhelmsburgu.

1970

Z důvodu organizační struktury, kdy je nutné zastřešit 4000 zaměstnanců ve Švýcarsku, Rakousku, Německu, Španělsku a Brazílii vzniká „Keramik Holding AG LAUFEN“.

1971

Postupný rozvoj společnosti vyžaduje nové sídlo. Jmenovaným architektem je Giuseppe Gerster, vnuk Josepha Gerstera, který kdysi založil společnost.

1973

„V sobotu 3. srpna krátce před 15. hodinou vypukl v továrně na dlaždice Tonwarenfabrik LAUFEN AG požár. Vycházel z olejového hořáku pece. I přes okamžité zahájení hašení se požár rychle rozšířil a poničil velkou část továrny.“ [Výpis z médií]

1982

Keramické tlakové lití, vyvinuté v Keramik LAUFEN v průběhu mnoha let, je poprvé představeno veřejnosti v říjnu 1982. Proces, který stanovuje nové standardy sanitárního průmyslu umožnil společnosti LAUFEN významně zvýšit své kapacity a rozšířit portfolio.

1986

Vydání 140 000 podílových listů na 650 švýcarských franků...

1990

LAUFEN se stále více zaměřuje na design. Porsche Design je prvním celosvětově věhlasným jménem, které má být diskutováno.

1997

Mezi lety 1992 a 1997 byla společnost v dluzích díky akvizicím. Postupně se pustila do restrukturalizace celé skupiny.

1999

LAUFEN se stává součástí skupiny ROCA a patří tak k jedné z největších a nejvlivnějších společností koupelnového a sanitárního vybavení.

2002

V roce 2002 LAUFEN přichází s prvním stojícím jednolitým umyvadlem „Tam Tam“, který je v té době na světě jediným tohoto typu. Umyvadlo se řadí do kolekce ILBAGNOALESSI One Stefana Giovannoniho.

2009

Fórum LAUFEN otevírá své dveře a hlavní sídlo společnosti Similor spolu s výrobními zařízeními jsou přemístěna do LAUFENU. Tímto významným krokem vzniká Kompetenční švýcarské centrum.

2013

S inovací SaphirKeramik Laufen světu prezentuje zcela průkopnický materiál a stanovuje nový standard koupelnového designu.

2017

Keramika LAUFEN slaví 125. výročí.