Reference

56 Leonard Street, New York, USA

Mezi budovami v centru Manhattanu se nyní objevil nejpoutavější přírůstek za několik posledních desetiletí. Ikonická věž z pera proslulé švýcarské architektonické společnosti Herzog & de Meuron a vybudovaná developerskou firmou Alexico Group se stala nejnápaditějším mrakodrapem s luxusními byty, který kdy vstoupil na realitní trh New York City. Design budovy Leonard 56 je postaven na myšlence individuálního a intimního charakteru každé domácnosti.

Budova o 60 patrech, šplhající do výšky 830 stop, je vertikálním zhmotněním skla s jedinečným řešením apartmánů vystupujících z obrysu budovy a skýtajících úchvatné panoramatické výhledy na Manhattan až k Atlantickému oceánu. U základny mrakodrapu je začleněna plastika z nerez oceli od Anishe Kapoora. Toto nevídané spojení umění a architektury, synergie mezi budovou a plastikou, zdánlivě tvoří jediný ucelený objekt.

Provedení interiérů je na současném trhu luxusních rezidenčních mrakodrapů v New Yorku naprosto jedinečné. Herzog & de Meuron doplňuje umění a nábytek o další zakázkové prvky, jako například krby ve tvaru plastiky, sahající od podlahy až ke stropu, ukotvující tak celou prostornou místnost.

Ve snaze naplnit požadavky na zakázková řešení koupelen bezkonkurenční kvality využili architekti bohatých znalostí firmy Laufen s výrobou designových prvků na přání. Individuální charakter a intimita čiší z každé místnosti, včetně koupelen, v nichž najdeme řadu produktů navržených architekty a upravených na zakázku firmou Laufen podle přesných specifikací. Při výrobě umyvadel a van uplatnil Laufen vlastní materiál Sentec s robustním povrchem. Tvar připomínající pilulku odpovídá formám opakujícím se v rezidenčních prostorách. Mimořádný design koupelen ještě doplňují závěsné klozety Laufen Pro, opatřené zakázkovou matně bílou povrchovou úpravou.

Architekti                         Herzog & de Meuron

Developer                         Alexico Group

Rok otevření                     2017

Místo                                  New York, USA

Produkty LAUFEN         Umyvadla a vany LAUFEN BESPOKE; klozety LAUFEN PRO