Vyberte zemi

Koupelny LAUFEN v Paláci Akropolis: detail, který sjednocuje prostor

Na pražském Žižkově, v ikonickém Paláci Akropolis, vznikly kanceláře, které dokazují, že i pracovní prostor může být elegantní a přitom přirozený. Rekonstrukce patra o rozloze 470 m², za kterou stojí studio Marco Maio Architects, proměnila původně uzavřený a tmavý interiér v místo, kde se dobře dýchá, pracuje i přemýšlí.

Architekti se inspirovali kulturní historií budovy a přetvořili ji do současného jazyka: světlé chodby, dubové dřevo, terrazzo a červené keramické obklady dodávají prostoru teplo a osobitost. Centrální hub s prosklenými příčkami propojuje jednotlivé zóny a zajišťuje, že světlo se volně šíří napříč celým patrem.

Koupelna jako součást příběhu prostoru

Koupelny v Paláci Akropolis jsou navržené se stejnou pozorností jako zbytek interiéru. Architekti je pojali jako plnohodnotnou součást prostoru – s důrazem na klid, světlo a příjemnou atmosféru. Místo kontrastu k pracovnímu prostředí tu vznikla přirozená návaznost. Stejně jako v ostatních částech patra i zde hrají hlavní roli materiály: světlá keramika, terrazzo a dřevěné prvky. Jejich kombinace vytváří nadčasový celek, který působí čistě, elegantně a zároveň útulně. O vybavení se postaraly produkty LAUFEN, které podtrhují architektonický koncept svou precizností a estetickou lehkostí.

V koupelnách byly využity umyvadla a umyvadlové skříňky SONAR, umyvadlové baterie NEJA, toalety z kolekce Kartell • LAUFEN a pisoáry VAL. Celek působí esteticky a funkčně zároveň – každý z prvků má svůj jasný výraz i smysl. Umyvadla SONAR, navržená Patricií Urquiolou, zaujmou jemným reliéfem díky využití inovativního materiálu Saphirkeramik. Jejich designová lehkost a precizní zpracování přirozeně navazují na architektonický koncept projektu. Baterie NEJA ladí s minimalistickou estetikou interiéru, zatímco toalety z kolekce Kartell • LAUFEN a pisoáry VAL doplňují vybavení o moderní a funkční prvky, které však zachovávají celkovou vizuální kontinuitu.

Moderní prostor s duší

Každý detail v koupelnách působí promyšleně a přirozeně. Jemné osvětlení zvýrazňuje strukturu keramických povrchů a podporuje vnímání prostoru jako celku. Výsledkem je prostředí, které působí vyváženě – esteticky, funkčně i uživatelsky.

Palác Akropolis Offices ukazuje, že i kancelářská budova může mít osobnost. Díky promyšlené práci se světlem, kombinaci kvalitních materiálů a prémiovému koupelnovému vybavení značky LAUFEN vznikl prostor, který spojuje funkčnost s kultivovaným designem – místo, kde se historie a současnost potkávají v přirozené rovnováze.

O studiu

Marco Maio Architects je tým mladých profesionálů z celého světa působící v Praze. Rozdílné původy a kultury jednotlivých členů využívá atelier pro hledání neotřelých nápadů, přístupů a řešení. Portfolio prací zahrnuje širokou paletu architektonických projektů, od návrhu detailů nábytku až po velké urbanistické celky. Koncept, se kterým studio pracuje nejraději, nazývá ‚shaping the light‘ – pomocí práce s přirozeným, i umělým světlem v prostoru se snaží dosáhnout příjemného a komfortního prostředí.

 

Foto: Alex Shoots Buildings –  www.alexshootsbuildings.com

Související produkty

SONAR

Umyvadlo

600 x 420 x 145

Cena : 17889 Kč