Reference

Termální lázně Tauern Spa, Kaprun / Zell am See, Rakousko

Termální lázně Tauern Spa v oblasti Kaprun / Zell am See jsou příslibem vzrušujících setkání s přírodou, architekturou a wellness. Centrum provozované společností Vamed Vitality World zahrnuje vodní a saunový svět o ploše 20 tisíc m², 17 lázeňských ošetřoven a luxusní čtyřhvězdičkový hotel.

Jednotlivé budovy celého komplexu jsou uspořádány kolem centrálního kruhového místa, podobně jako korálový ostrov. Efektní architektura formuje bezpečné prostory, kde se vodní prvky, klidové zóny a místa pro saunování současně otevírají okolí. Hranice mezi interiérem a exteriérem zde zdánlivě mizí – celoplošné skleněné fasády nabízejí mimořádné výhledy na ledovec, hory a jezero.

Vodní svět se chlubí asi 11 bazény pro aktivní plavání i relaxaci; najdeme zde mj. umělou sluj, masážní trysky pro uvolnění svalů a krční i bederní páteře, stejně tak jako koupele ve slané vodě. Hosté mohou odpočívat v 10 saunách a parních lázních nebo se nechat hýčkat masážemi či jinými lázeňskými kúrami. Zlatým hřebem je bezpochyby bazén se skleněnými stěnami, nabízející dechberoucí panoramatický výhled na okolní Alpy.

Veškeré vybavení bylo navrženo jako bezbariérové. Umývárny i koupelny jsou vybaveny umyvadly living city a urinály caprino plus.

Tauern Spa se prezentuje jako základní tábor, odkud lze vyrážet na průzkumy vnitřní pohody těla a duše, jakožto i do pozoruhodné okolní přírody.


Architekti                              skyline architects

Interiérový design              Zeytinoglu Architects

Rok dokončení                     2010

Místo                                     Zell am See-Kaprun, Austria

Produkty LAUFEN              umyvadla living city; urinály caprino plus