Design & Inovace

Vlastnosti a výhody: Wellness

LAUFEN neustále vytváří prémiové produkty, které přinášejí koupelně nejvyšší úroveň pohodlí a funkčnosti.

Materiály van a sprchových vaniček

Výběr povrchu vany závisí na individuálním způsobu použití a osobní preferenci. LAUFEN proto přichází s nabídkou čtyř různých materiálů.

Sentec
Ve vaně s povrchem solid surface Sentec si budete připadat jako v přírodní nádrži. Díky vysokému obsahu minerálních částic je povrch na omak hladký. Tento nový materiál také přináší
neuvěřitelnou svobodu designu: vyrobit lze téměř libovolný tvar – od velmi organických až po velmi přímé a architektonické. Neporézní povrch materiálu je hygienický, trvanlivý, odolný proti UV záření, poškrábání a snadno se čistí.

Ocel
Vany a sprchové vaničky ze smaltované oceli jsou hygienické, odolné proti kyselinám, poškrábání, úderům i oděru. Ocelové vany LAUFEN se vyrábějí z 3 a 3,5 mm smaltované oceli a udržují si extrémně stabilní tvar. Jsou opatřeny povrchovou úpravou Antislip a zvukovou izolací.

Akrylát
Vany a sprchové vaničky se vyznačují dobrými izolačními schopnostmi materiálu a teplým povrchem. Společně s vanovým nosičem z tuhé lehčené hmoty si v nich voda na koupání udržuje stálou teplotu. Sanitární akrylát LAUFEN si udržuje stálou barvu a je snadno udržovatelný.

Marbond
Marbond je kompozitní materiál ze dvou vrstev, které jsou vzájemně velmi dobře spojeny. Základ je tvořen vysoce kvalitním minerálním materiálem a na povrchu je akrylová vrstva o tloušťce dvou milimetrů. Marbond je hygienický, snadno se čistí, vyhovuje normě teplotní odolnosti EN263 a je protiskluzový (třída C).

Whirlpool

Vany s whirl systémem – wellness v koupelně: LAUFEN kombinuje stimulující sílu vody, vzduchu a podvodního světla pro oživující masáže v prostředí domova. Potěšení smyslů – v naprostém soukromí.

LAUFEN doporučuje, abyste při objednání systému vzduchové a vodní masáže vždy objednali vanu s akrylátovými panely nebo instalovali stěnový vyjímatelný panel umožňující údržbu. Pokud se nelze zazdění vany vyhnout, naplánujte velká kontrolní dvířka minimálního rozměru 50 x 50 cm, umožňující přístup k technickému vybavení. Je nutno instalovat další ventilační mřížku.

Vzduchové trysky
Až 90 trysek umístěných na dně vany účinně a stejnoměrně stimuluje tělo. Výstupy jsou umístěny v rovině se dnem vany, a neruší tak požitek z bublinek. Ostře ozonizovaný teplý vzduch
je do vody vháněn vzduchovými kanály pod dnem vany. Systém se sám vysuší, je tedy naprosto hygienický a nenáročný na údržbu.

Osvětlení

Barevné osvětlení je potěšením pro všechny smysly. LAUFEN nabízí dva typy osvětlení: podvodní svítidla s LED páskem s LED diodami nebo diodami v přepadovém otvoru (nainstalováno ve vanách Kartell by LAUFEN), přičemž vytvářejí uvolňující atmosféru. Barvy LED osvětlení se obvykle plynule mění, ale senzorovými ovládacími tlačítky nebo dálkovým ovladačem lze nastavit osvětlení jednobarevné.

Styroporový nosič

Správně instalovaná a uspořádaná koupelna vytváří harmonickou atmosféru. LAUFEN nabízí vhodný styroporový nosič pro každou zápustnou vanu (kromě van se systémem vzduchové a vodní masáže). Tyto nosiče nesmírně zjednodušují osazení vany. Práce je rychlejší, čistější a není nutné žádné zdění. Obkládání je díky těmto pomocníkům také mnohem snadnější.

Sensory

Wellness funkce van s whirl systémem LAUFEN je možné ovládat i prostřednictvím citlivých dotykových senzorů na okraji vany. Jsou odolné proti poškrábání a nenáročné na čištění. Nic tedy nenarušuje estetiku vany.

Instalační sada

Instalační sada LAUFEN z tuhé lehčené hmoty umožňuje zabudování sprchových vaniček do stejné úrovně se zemí. Zajištěna je tak jejich zvuková a tepelná izolace. Ochranná páska po obvodu trvale a bezpečně zabraňuje vtékání vody mezi dlaždice a sprchovou vaničku.

Vany a sprchové vaničky LAUFEN odpovídají platným evropským standardům a jsou testovány nezávislým kontrolním ústavem LGA Quali Test GmbH. Jejich výroba je pečlivě kontrolována.

Sady pro zvukovou izolaci

Sady pro zvukovou izolaci LAUFEN pro vany a sprchové vaničky snižují přenos zvuku do sousedních místností, a tím pečují o bezstarostné koupání v klidu a soukromí. Nezávisle na stavebních podmínkách lze dosáhnout snížení o 10, někdy dokonce až o 16 decibelů, přičemž již 10 decibelů znamená snížení intenzity slyšitelných zvuků na polovinu. Sady pro zvukovou izolaci LAUFEN jsou testovány podle SIA 181 a DIN 4109 a certifikovány společností Fraunhofer.

Antislip

Antislip je povrchový povlak, který se nanáší před glazováním či smaltováním a následně se vypaluje, čímž se optimálně spojí se strukturou povrchu. Vrstva vykazuje vysokou stabilitu a je rovněž snadno čistitelná a odolná proti kyselinám i oděru. Antislip je testován podle německé průmyslové normy DIN 51097 a disponuje nadprůměrnými protiskluzovými vlastnostmi. Sprchové vaničky LAUFEN jsou příjemné pro pokožku – s Antislipem i bez něj.