Design & Inovace

Vlastnosti a výhody: Wellness

LAUFEN neustále vytváří prémiové produkty, které přinášejí koupelně nejvyšší úroveň pohodlí a funkčnosti.

Materiály van a sprchových vaniček

Výběr povrchu vany závisí na individuálním způsobu použití a osobní preferenci. LAUFEN proto přichází s nabídkou čtyř různých materiálů.

Sentec
Ve vaně s povrchem solid surface Sentec si budete připadat jako v přírodní nádrži. Díky vysokému obsahu minerálních částic je povrch na omak hladký. Tento nový materiál také přináší
neuvěřitelnou svobodu designu: vyrobit lze téměř libovolný tvar – od velmi organických až po velmi přímé a architektonické. Neporézní povrch materiálu je hygienický, trvanlivý, odolný proti UV záření, poškrábání a snadno se čistí.

Ocel
Vany a sprchové vaničky ze smaltované oceli jsou hygienické, odolné proti kyselinám, poškrábání, úderům i oděru. Ocelové vany LAUFEN se vyrábějí z 3 a 3,5 mm smaltované oceli a udržují si extrémně stabilní tvar. Jsou opatřeny povrchovou úpravou Antislip a zvukovou izolací.

Akrylát
Vany a sprchové vaničky se vyznačují dobrými izolačními schopnostmi materiálu a teplým povrchem. Společně s vanovým nosičem z tuhé lehčené hmoty si v nich voda na koupání udržuje stálou teplotu. Sanitární akrylát LAUFEN si udržuje stálou barvu a je snadno udržovatelný.

Marbond
Marbond je kompozitní materiál ze dvou vrstev, které jsou vzájemně velmi dobře spojeny. Základ je tvořen vysoce kvalitním minerálním materiálem a na povrchu je akrylová vrstva o tloušťce dvou milimetrů. Marbond je hygienický, snadno se čistí, vyhovuje normě teplotní odolnosti EN263 a je protiskluzový (třída C).

Whirlpool

Vany s whirl systémem – wellness v koupelně: LAUFEN kombinuje stimulující sílu vody, vzduchu a podvodního světla pro oživující masáže v prostředí domova. Potěšení smyslů – v naprostém soukromí.

LAUFEN doporučuje, abyste při objednání systému vzduchové a vodní masáže vždy objednali vanu s akrylátovými panely nebo instalovali stěnový vyjímatelný panel umožňující údržbu. Pokud se nelze zazdění vany vyhnout, naplánujte velká kontrolní dvířka minimálního rozměru 50 x 50 cm, umožňující přístup k technickému vybavení. Je nutno instalovat další ventilační mřížku.

Vzduchové trysky
Až 90 trysek umístěných na dně vany účinně a stejnoměrně stimuluje tělo. Výstupy jsou umístěny v rovině se dnem vany, a neruší tak požitek z bublinek. Ostře ozonizovaný teplý vzduch
je do vody vháněn vzduchovými kanály pod dnem vany. Systém se sám vysuší, je tedy naprosto hygienický a nenáročný na údržbu.

Osvětlení

Barevné osvětlení je potěšením pro všechny smysly. LAUFEN nabízí dva typy osvětlení: podvodní svítidla s LED páskem s LED diodami nebo diodami v přepadovém otvoru (nainstalováno ve vanách Kartell • LAUFEN), přičemž vytvářejí uvolňující atmosféru. Barvy LED osvětlení se obvykle plynule mění, ale senzorovými ovládacími tlačítky nebo dálkovým ovladačem lze nastavit osvětlení jednobarevné.

Styroporový nosič

Správně instalovaná a uspořádaná koupelna vytváří harmonickou atmosféru. LAUFEN nabízí vhodný styroporový nosič pro každou zápustnou vanu (kromě van se systémem vzduchové a vodní masáže). Tyto nosiče nesmírně zjednodušují osazení vany. Práce je rychlejší, čistější a není nutné žádné zdění. Obkládání je díky těmto pomocníkům také mnohem snadnější.

Sensory

Wellness funkce van s whirl systémem LAUFEN je možné ovládat i prostřednictvím citlivých dotykových senzorů na okraji vany. Jsou odolné proti poškrábání a nenáročné na čištění. Nic tedy nenarušuje estetiku vany.

Instalační sada

Instalační sada LAUFEN z tuhé lehčené hmoty umožňuje zabudování sprchových vaniček do stejné úrovně se zemí. Zajištěna je tak jejich zvuková a tepelná izolace. Ochranná páska po obvodu trvale a bezpečně zabraňuje vtékání vody mezi dlaždice a sprchovou vaničku.

Vany a sprchové vaničky LAUFEN odpovídají platným evropským standardům a jsou testovány nezávislým kontrolním ústavem LGA Quali Test GmbH. Jejich výroba je pečlivě kontrolována.

Sady pro zvukovou izolaci

Sady pro zvukovou izolaci LAUFEN pro vany a sprchové vaničky snižují přenos zvuku do sousedních místností, a tím pečují o bezstarostné koupání v klidu a soukromí. Nezávisle na stavebních podmínkách lze dosáhnout snížení o 10, někdy dokonce až o 16 decibelů, přičemž již 10 decibelů znamená snížení intenzity slyšitelných zvuků na polovinu. Sady pro zvukovou izolaci LAUFEN jsou testovány podle SIA 181 a DIN 4109 a certifikovány společností Fraunhofer.

Antislip

Antislip je povrchový povlak, který se nanáší před glazováním či smaltováním a následně se vypaluje, čímž se optimálně spojí se strukturou povrchu. Vrstva vykazuje vysokou stabilitu a je rovněž snadno čistitelná a odolná proti kyselinám i oděru. Antislip je testován podle německé průmyslové normy DIN 51097 a disponuje nadprůměrnými protiskluzovými vlastnostmi. Sprchové vaničky LAUFEN jsou příjemné pro pokožku – s Antislipem i bez něj.